İçeriğe git

Yerden Isıtma İzmir,yerden ısıtma su kaçağı tamiri

Yerden Isıtma

Yerden ısıtma tesisatının doğru çalışmasında dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bunlardan biri de tesisatı çeşitli bölgelere ayıran kollektörlerdir. Pratikte yerden ısıtma bölgeleri mahalin büyüklüğüne göre mümkün mertebe eşit metrajlara bölünmeldiir. Ancak bunun her zaman mümkün olamadığı durumlar da mevcuttur.
Birbirinden farklı uzunluklarda olan ısıtma bölgelerinde debi dengesi sağlanmazsa ısıtma zonları birbirinden farklı ısı dağılımlarına sebep olabilir. Bu da ısıtlması gereken toplam alanın dengesiz ısıtılmasına ve konforsuzluğa yol açablir. İşte bu gibi durumlarda her bir ısıtma bölgesinin debisini görebileceğimiz ve dengeleme yaparak debileri eşitleyebileceğimiz debi göstergeli yerden ısıtma kollektörlerini kullanırız.
Yatırımcı açısından bakıldığınıda toplam yatırım miktarına oranla debi ayarlı ve düz kollektör arasındaki fiyat farkı, faydasının yanında gözardı edilebilmelidir. Bunun yatırımcıya doğru anlatılabilmesi aslında yatırımcı açısından en sağlıklı sistemin kurulmasına yardımcı olur.
Özetle yerden ısıtma sisteminde önemli olan ekipmanlardan biri olan kollektörlerin debi ayarlı versiyonları vardır ve farklı büyüklüklerde olan ısıtma zonlarında debileri dengelemek için kullanılırlar..
Lütfen yerden ısıtma tesisatlarınız için firmamızdan teklif isteyiniz. Unutmayın, şapın altına gömülen bu değerli yatırımın doğru uygulanması çok önemlidir.

0553 460 42 42
İçeriğe dön